W dniach 18.08 - 23.08 przyjadą do Poznania filmowcy amatorzy z całego świata. O godzinie 20.00 uroczystym koncertem w wykonaniu Sławomira Kaliszewskiego i Rafała Grzankę rozpocznie się święto kina amatorskiego. Gościć będziemy członków jury: Thomasa Schauera, Jan Watterson, Wojciecha J. Kukle. Uczestnicy obejrzą filmy o tematyce społeczno - politycznej w blokach 40 minutowych. Zaprezentowane będą projekcje między innymi z takich krajów jak: Niemcy, Włochy, Korea Pd. Austria, Ukraina, Holandia oraz głównego organizatora Polskę Spotkania z członkami jury odbędą się po blokach filmowych od poniedziałku do środy o godzinie 20.00. My jako Federacja Niezależnych Twórców Filmowych postaramy się o stworzenie dla uczestników festiwalu jak najlepszych warunków nie tylko podczas oglądania projekcji filmowych z 24 krajów, ale także podczas spędzania wolnego czasu. Chcielibyśmy, żeby te sześć dni spędzone w Poznaniu na długo zapamiętali w swojej pamięci. Chcemy zachęcić uczestników festiwalu do poznania miasta, jego bogactwa kulturowego i do ponownego przyjazdu. Mamy nadzieję, że ta wizyta przyniesie dobre owoce i wymierne korzyści nie tylko gronu filmowców ale także mieszkańcom Poznania. W dniu 22 sierpnia o godzinie 18.00 odbędzie ceremonia zakończenia festiwalu uświetniona koncertem zamykającym to wydarzenie.

Do tej pory Federacja Niezależnych Twórców Filmowych była współorganizatorem festiwali w latach: 1975-Toruń, 1997 i 2003-Warszawa a także 2009-Gdańsk. Festiwal ten to nie tylko oglądanie i ocenianie filmów ale także spotkania i promocja miasta w którym to przedsięwzięcie ma miejsce. Ostatni festiwal odbył się we Włoszech w roku 2023.