ul. Puławska 61
02-595 Warszawa

MKF to grupa młodych ludzi, którzy nie zawsze zgadzają się na zastany porządek rzeczy. Staramy się obserwować otaczającą nas rzeczywistość aby dostrzec i zdemaskować manipulacje i zakłamanie którymi karmią nas media. Wychodzimy z założenia, że każde zdanie jest wartościowe a każda interpretacja dobra.

Dlatego tworzymy filmy, których fabuła opiera się na styku rzeczywistości i metafizyki. Filmy te demaskują manipulacje jakim poddają nas telewizja, ukazują drugą stronę problemu, często pozostawiają pytania, na które widz musi odpowiedzieć sobie sam. Ważną rolę w naszej twórczości odgrywa miejsce w którym żyjemy - Górny Śląsk. Chcemy zachować wizerunek Śląska który mamy w sobie obalając obraz znany z ikonografii, legend i filmów ubiegłej epoki. Chcemy pokazać to co nas otacza.

Klub współtworzy około 15 osób w wieku od 11 do 32 lat. Koordynatorem MKF-u jest Wojciech Szwiec. Od lipca 2005 roku, klub przeszedł pod patronat stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju w Łaziskach Górnych. MKF współpracuje z Amatorskim Klubem Filmowym "iks" z Mikołowa. Kluby te są autorami projektu Ślązak z kamerą. Jest to pierwszy pełnometrażowy film realizowany w koprodukcji przez 2 nieprofesjonalne kluby filmowe.

MKF utrzymuje się głównie z organizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży, oraz różnego rodzaju dotacji.

Koordynator: Wojciech Szwiec
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Członkowie:
Dawid Starzyczny
Tomasz Szwiec
Michał Gajda
Krzysztof Szwiec
Tomasz Szostok
Arkadiusz Szostok
Patrycja Kopiec
Mateusz Eichner
Kamil Myszor
Tomasz Kasperczyk