ul. Puławska 61
02-595 Warszawa

Zarząd

Władze

Władze FNTF


Witold Kon
Przewodniczący

W amatorskim ruchu filmowym działa od 1982 roku. Inicjator i Dyrektor pierwszych dwunastu edycji Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich (obecna nazwa: MFF "Dozwolone do 21"), pomysłodawca przyznawania nagrody roku FNTF. Był dyrektorem 53 i 65 Światowego Festiwalu Filmowego UNICA. Przez dwie kadencje wiceprzewodniczył FAKF, od 1993 roku przewodniczy Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. Nagrodzony Złotym Medalem UNICA. Pomysłodawca przyznawania Grand Off - Europejskich Nagród Filmowych Niezależnych.Jacek Adamczewski
wice przewodniczącyBartosz Gajda
sekretarz

Bartosz Gajda – wykształcenie średnie - technik ekonomista, dodatkowo ukończone Studium Realizacji Telewizyjnej w Poznaniu o specjalności reżyser montażu i operator kamery. Od 1998 roku związany z kinem niezależnym jako członek Amatorskiego Klubu Filmowego (AKF) „Chemik” Współrealizator kilkudziesięciu filmów realizowanych w w/w Klubie, nagrodzony dyplomem za największą aktywność w 2000 r. Autor 17 filmów nieprofesjonalnych. Zdobywca 15 nagród w tym 7 międzynarodowych. Od 2008 r. instruktor AKF „Chemik” przy Oświęcimskim Centrum Kultury. Szkolenie w zakresie aplikacji mobilnych w edukacji i kulturze. Organizator warsztatów filmowych dofinansowanych z Unii Europejskiej w 2008 r.
Marek Oleksy

Organizator Międzynarodowego Festiwlu Filmowego "ZOOM - ZBLIŻENIA" w Jeleniej Górze. Współpracuje z kilkoma innymi festiwalami (m.in. Dreiland Filmfestival - Görlitz, Barejada - Jelenia Góra, Zawleczka - Lubomierz) oraz środowiskami filmowymi w kraju i zagranicą. Członek zarządu Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce. Od 10 lat związany z filmem niezależnym. Prowadzi jeleniogórski AKF"ZOOM", w którym wypodukowano kilkadziesiąt filmów prezentowanych na wielu przeglądach i festiwalach w kraju i zagranicą oraz Młodzieżową Redakcję Telewizyjną "ODKurzacz" w Jeleniej Górze. Zawodowo związany z jeleniogórskim Domem Kultury na "Zabobrzu", gdzie zajmuje się dokumentacją filmową oraz realizacją telewizyjnych magazynów kulturalnych "Magazyn ODK", ODKurzacz" dla lokalnych TV.

Wojciech Szwiec

Absolwent kulturoznawstwa, twórca i koordynator Młodzieżowego Klubu Filmowego w Łaziskach Górnych. Wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Społecznego Rozwoju, członek najstarszego w Polsce Amatorskiego Klubu filmowego „iks” w Mikołowie. Dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury 2008 r. Autor książek „Kino amatorskie na Górnym Śląsku”, "Miejsce" Naczelny portalu www.filmowepoludnie.pl
 
 
 

 Andrzej Przeździecki

Urodzony w Warszawie w roku 1962. Po zdaniu matury rozpoczęcie studiów filologii germańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie kontynuowanie studiów literatury i historii Niemiec w Pädagogische Hochschule w Magdeburgu i na Uniwersytecie w Hanowerze. Praca magisterska złożona i obroniona na Uniwersytecie Łódzkim.

Pierwszy kontakt z kinem niezależnym to współpraca z organizatorami festiwalu OKFA w Koninie. Następnie praca podczas festiwali UNICA w Warszawie i w Gdańsku. Przez wiele lat ścisła współpraca z festiwalem kina niezależnego w Berlinie „Fenster zum Osten” i jego kontynuatorem „Nachbarn bei Freunden”.

Członek Jury podczas festiwalu kina niezależnego w Senftenbergu (Niemcy)

Obecnie nauczyciel języka niemieckiego w szkole średniej w Koninie. Współpracuje z CKiS w Koninie w ramach edukacji filmowej młodzieży.

Wiceprzewodniczący UNICA

Członek zarządu FNTF