ul. Puławska 61
02-595 Warszawa

POLIN Museum Film Call
Termin zgłoszeń: 31 sierpnia 2019

POLIN Museum Film Call

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ogłasza międzynarodowy konkurs na koncepcję filmu krótkometrażowego, opowiadającego o społecznościach żydowskich rozproszonych po świecie i mających korzenie na historycznych ziemiach polskich.

Czternaście finałowych koncepcji prac na temat społeczności żydowskich żyjących obecnie w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii, Europie, Izraelu, Polsce lub Republice Południowej Afryki zostanie zrealizowanych i włączonych do ostatniej galerii wystawy stałej Muzeum POLIN, prezentującej tysiącletnią historię polskich Żydów.

Treść proponowanych filmów powinna skupiać się na związkach wyżej wspomnianych społeczności z ich polsko-żydowskim dziedzictwem. Mogą opowiadać historie osób indywidualnych, rodzin, organizacji, społeczności, wspólnot, wydarzeń lub przedmiotów o szczególnym znaczeniu.

Rodzaj proponowanych filmów jest dowolny: może być to film fabularny, dokumentalny (w tym reportaż, felieton filmowy, film dydaktyczny), film animowany, wywiad, materiał archiwalny, film domowy, video art lub inny.

Finalistów konkursu wybierze międzynarodowe jury.

Zgłoszenia (logline, synopsis, treatment, wstępny budżet) do 31 sierpnia 2019.

Ogłoszenie wyników konkursu w październiku 2019.

Każdy z czternastu finalistów otrzyma nagrodę wartości do 56.000 PLN na produkcję jednego filmu. Ostateczna kwota jest uzależniona od budżetu złożonego projektu.

» FORMULARZ
ZGŁOSZENIOWY
» DODATKOWE
INFORMACJE
Misją Muzeum POLIN jest podtrzymanie dialogu w duchu wzajemnego szacunku i zrozumienia. Od otwarcia w 2013 roku Muzeum odwiedziły ponad 3 miliony gości z całego świata. W roku 2016 Muzeum otrzymało tytuł Europejskiego Muzeum Roku (EMYA) oraz prestiżową nagrodę European Museum Academy (EMA).