ul. Puławska 61
02-595 Warszawa

 

W imieniu organizatorów XI edycji Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych, chciałabym zaprosić młodzież uczęszczającą do Państwa placówki do udziału w konkursie filmowym.

Pierwsza edycja Festiwalu miała miejsce w 2008 roku. Od tamtego czasu Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych stał się imprezą kulturalną, która z roku na rok przybiera coraz bardziej interesującą formę. Jest on przede wszystkim konkursowym przeglądem twórczości filmowej młodzieży do lat 18. Pokazom filmowym zawsze towarzyszą atrakcyjne warsztaty oraz inne wydarzenia mogące zaciekawić młodych pasjonatów kina.

PFFM jest wydarzeniem adresowanym do grupy, której najtrudniej zaistnieć na festiwalach filmowych ze względu na wiek, ograniczone możliwości techniczne,  brak specjalistycznego przygotowania i doświadczenia. Celem festiwalu jest ofiarowanie szansy na rozwój młodym pasjonatom kina, w interesującej dla nich dziedzinie sztuki.

Dla wielu naszych laureatów PFFM stał się pierwszym krokiem do spełniania marzeń. Obecnie są oni profesjonalistami, zawodowymi filmowcami, którzy organizują w Polsce przeglądy filmowe, kształcą się w szkołach filmowych i dalej realizują swoje pasje, osiągając przy tym znaczące sukcesy. Jedna z naszych finalistek doczekała się dwóch reportaży o sobie i swojej pasji do filmowania.

Dla pasjonatów kina tegoroczny harmonogram Festiwalu przewiduje bogaty program warsztatów. Szczegóły pojawią się niebawem na stronie internetowej www.ffm.org.pl.

Zapraszamy młodzież do zgłaszania swoich produkcji w trzech kategoriach:

- dokument i reportaż,

- wideoklip i animacja,

- fabuła.

Każda kategoria będzie oceniana indywidualnie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 01 marca 2018r.

Rejestracji filmu do IX PFFM należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej (http://ffm.org.pl/formularz-zgloszeniowy), przy czym należy:

- wypełnić formularz zgłoszeniowy (oddzielnie dla każdego zgłaszanego filmu);

- zatwierdzić go przyciskiem „wyślij”, a wygenerowany plik w formacie .pdf wydrukować i podpisać samodzielnie (w przypadku osób niepełnoletnich - uzyskać także podpis rodzica/prawnego opiekuna);

- załączyć plik z filmem i wgrać go na nasz serwer (http://upload.ffm.org.pl/). Istnieje także możliwość przesłania linku do zewnętrznego serwera (np. wetransfer), na którym młodzież może umieścić swój film. W tej sytuacji trzeba przesłać link do pobrania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;

- podpisany formularz zgłoszeniowy wraz z kopią filmu (jeśli nie uda się go wgrać na serwer) wysłać na adres korespondencyjny Organizatora:  IX Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych ul. Jeżynowa 9a, 04-770 Warszawa.

 

Jeden twórca może zgłosić dowolną ilość filmów do konkursu, każdy musi jednak zostać zgłoszony oddzielnie i znajdować się na osobnym nośniku lub jako oddzielny plik na tym samym nośniku.

Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym etapie filmy, których zgłoszenia spełniają wymogi formalne, zostaną poddane selekcji przez Radę Programową. Te  z nich, które uzyskają jej akceptację, zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu. W drugim etapie filmy będą przedstawiane publiczności podczas gali finałowej 21 marca 2018r. w kinie Praha i poddane ocenie publiczności oraz profesjonalnego Jury, którego skład podamy już niebawem. 

Filmy wezmą udział w konkursie, w którym do wygrania są następujące nagrody:

Złota Praska Klisza –  3500 zł oraz pamiątkowa statuetka i nagrody rzeczowe.

Srebrna Praska Klisza –  2500 zł. oraz pamiątkowa statuetka i nagrody rzeczowe.

Brązowa Praska Klisza –  1500 zł. oraz pamiątkowa statuetka i nagrody rzeczowe.

Nagroda Publiczności: Ręcznie wykonana i w całości jadalna i statuetka kamery wyrzeźbiona w Pracowni Rarytasów, w Wedlowskiej fabryce czekolady

Nagrody Specjalne:

Nagroda Internautów im. Emila Wedla – Ręcznie wykonana i w całości jadalna i statuetka kamery wyrzeźbiona w Pracowni Rarytasów, w Wedlowskiej fabryce czekolady. 

Uwaga! Pula nagród w konkursach może wzrosnąć. 

 

Jednocześnie przypominamy najważniejsze zasady konkursowe:

- przyjmujemy filmy zrealizowane po 1 stycznia 2016 przez osoby, które w momencie ukończenia filmu miały nie więcej niż 18 lat;

- dopuszczalne jest wsparcie przy realizacji filmu przez osoby powyżej 18 roku życia, ale autorstwo filmu musi być bezspornie przypisane osobie spełniającej kryterium wiekowe;

- filmy należy przesłać w najlepszej dostępnej jakości;

- filmy trzeba zgłosić i przesłać do 1 marca 2018;

- filmy powinny zostać zrealizowane w języku polskim lub posiadać w tym języku napisy;

- warunkiem odbioru nagród finansowych i rzeczowych jest obecność podczas gali finałowej i ogłoszenia wyników w dniu 21 marca 2018 roku.

 

Bardzo prosimy o zachęcanie młodzieży do wzięcia udziału w konkursie.

Czekamy na zgłoszenia!