ul. Puławska 61
02-595 Warszawa

Zmarł Witold Kon

W amatorskim ruchu filmowym działał od 1982 roku. Inicjator i Dyrektor pierwszych dwunastu edycji Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich (obecna nazwa: MFF "Dozwolone do 21"), pomysłodawca przyznawania nagrody roku FNTF. Był dyrektorem 53 i 65 Światowego Festiwalu Filmowego UNICA. Przez dwie kadencje wiceprzewodniczył FAKF, od 1993 roku przewodniczy Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. Nagrodzony Złotym Medalem UNICA. Pomysłodawca przyznawania Grand Off - Europejskich Nagród Filmowych Niezależnych. Zmarł 17.01.2021 Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 29 stycznia o godzinie 15.00 na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie (Wólka Węglowa) w kwaterze W X 8 rząd 4, grób 1.

OKFA

Filmy zakwalifikowane na 65 OKFA Konin

Filmy zakwalifikowane do Konkursu głównego 65. OKFA 2019

Kategoria film niezależny (9)

 

tytuł filmu: „Nieoczywista wnuczka rabina”
autor/współautorzy: Tomasz Wiśniewski
klub filmowy/miejscowość: Białystok
czas: 25’26’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, dokumentalny

tytuł filmu: „Pocałunek”
autor/współautorzy: Rafał Łysak
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 6’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Puzzle doc (portret języka w czasach online)”
autor/współautorzy: Mariusz Koryciński
klub filmowy/miejscowość: Motocross Production w Milanówku
czas: 30’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, inny

tytuł filmu: „JM”
autor/współautorzy: Stanisław Buczkowski
klub filmowy/miejscowość: Nowa Sarzyna
czas: 6’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, animowany

tytuł filmu: „Kobieta budzi się rano”
autor/współautorzy: Olga Chajdas
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 15’
rok produkcji: 2017
kategoria: film niezależny, fabularny

tytuł filmu: „Drugi pokój”
autor/współautorzy: Katarzyna Krapacz
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 15’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, fabularny

tytuł filmu: „GPS”
autor/współautorzy: Dominik Czech
klub filmowy/miejscowość: Szeroki Kąt w Gorzowie Wielkopolskim
czas: 8’
rok produkcji: 2019
kategoria: film niezależny, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Przystanek”
autor/współautorzy: Bartosz Reetz
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 14’54’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Love bomb”
autor/współautorzy: Łukasz Pallado
klub filmowy/miejscowość: Katowice
czas: 1’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, animowany

kategoria film amatorski (30)

tytuł filmu: „Centaur”
autor/współautorzy: Maciej Jarczyński
klub filmowy/miejscowość: Gdańsk
czas: 5’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, inny

tytuł filmu: „Match”
autor/współautorzy: Urszula Taraszka
klub filmowy/miejscowość: Legnicka Akademia Filmowa – warsztaty filmu animowanego
czas: 2’53’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Lampa”
autor/współautorzy: Konstancja Taraszka
klub filmowy/miejscowość: Legnicka Akademia Filmowa – warsztaty filmu animowanego
czas: 1’22’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Świtezianka”
autor/współautorzy: Julia Bui-Ngoc i Mai Bui-Ngoc
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 19’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Dzieci video”
autor/współautorzy: Sławek Podwojski
klub filmowy/miejscowość: Fabryka Kultury Reda Czarna Zebra Grupa Film Kręcimy 2
czas: 16’21’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, debiut

tytuł filmu: „Odyseusz”
autor/współautorzy: Daniel Le Hai
klub filmowy/miejscowość: Łódź
czas: 7’20’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Pripyat”
autor/współautorzy: Gabriel Janiszewski
klub filmowy/miejscowość: Gdynia
czas: 14’57
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „Koan”
autor/współautorzy: Andrzej Łukomski
klub filmowy/miejscowość: Wiązowna
czas: 5’19’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, animowany, debiut

tytuł filmu: „Dziedzictwo”
autor/współautorzy: Roland Chalupa
klub filmowy/miejscowość: Poznań
czas: 8’17’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „9,99”
autor/współautorzy: Bartosz Gajda
klub filmowy/miejscowość: AKF Chemik w Oświęcimiu
czas: 1’22’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Żuk gnojowy”
autor/współautorzy: Jan Bartoszek
klub filmowy/miejscowość: Węgry/Polska
czas: 1’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Entropia”
autor/współautorzy: Marcin Arcimowicz
klub filmowy/miejscowość: Akademicki Klub Realizatorów Filmowych FOSA we Wrocławiu
czas: 1’32’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, animowany

tytuł filmu: „Wściekła samotność”
autor/współautorzy: Daniel Zagórski
klub filmowy/miejscowość: Łódź
czas: 8’46’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Znajomy”
autor/współautorzy: Patryk Zdebik
klub filmowy/miejscowość: Dębowiec
czas: 3’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Coexist”
autor/współautorzy: Tytus Nowak, Maja Pyć, Zuzanna Greber
klub filmowy/miejscowość: Sekcja Animacji Filmowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu
czas: 5’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Z pasją się nie dyskutuje”
autor/współautorzy: Jan Bobrowski, Sebastian Wałęsa
klub filmowy/miejscowość: AKF „Muza” w Koninie
czas: 19’8’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „Miniatury”
autor/współautorzy: Bartosz Lichtara
klub filmowy/miejscowość: AKF „Iks” w Mikołowie
czas: 5’15’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, dokumentalny, debiut

tytuł filmu: „Target Earth”
autor/współautorzy: Kamil Adam Janko
klub filmowy/miejscowość: Tychy
czas: 11’16’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Jurata”
autor/współautorzy: Hanna Tarasiewicz
klub filmowy/miejscowość: Wronowice
czas: 2’40’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, dokumentalny, debiut

tytuł filmu: „Herkules z Hadesu”
autor/współautorzy: Tomasz Lisoń
klub filmowy/miejscowość: AKF „Iks” w Mikołowie
czas: 18’14’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „Kropla”
autor/współautorzy: Robert Piwowarczyk
klub filmowy/miejscowość: AKF „Fosa” we Wrocławiu
czas: 9’16’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Hidden memories”
autor/współautorzy: Anna Beata Barańska
klub filmowy/miejscowość: Lublin
czas: 3’8’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Dwoje ludzi bez szafy”
autor/współautorzy: Jacek Adamczewski
klub filmowy/miejscowość: Łódź
czas: 23’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „Fale”
autor/współautorzy: Szymon Jarząbek
klub filmowy/miejscowość: Akademicki Klub Realizatorów Filmowych „FOSA” we Wrocławiu
czas: 8’44’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Wilki złe”
autor/współautorzy: Michał Łukowicz
klub filmowy/miejscowość: Katowice
czas: 30’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Bath”
autor/współautorzy: Alicja Kucharska, Magda Wojciechowska
klub filmowy/miejscowość: Szczecin
czas: 1’3’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „YLVA”
autor/współautorzy: Jakub Słabek
klub filmowy/miejscowość: Kraków
czas: 12’27’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Drwal”
autor/współautorzy: Jan Gruszka
klub filmowy/miejscowość: Akademicki Klub Realizatorów Filmowych „FOSA” we Wrocławiu
czas: 4’34’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Cza Cza”
autor/współautorzy: Arek Ratajczak
klub filmowy/miejscowość: Poznań
czas: 12’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Kapuś”
autor/współautorzy: Yulia Pomorova
klub filmowy/miejscowość: Akademicki Klub Realizatorów Filmowych „FOSA” we Wrocławiu
czas: 5’36’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Wyzwolony”
autor/współautorzy: Jakub Poprawa i Mikołaj Bernatowicz
klub filmowy/miejscowość: Poznań
czas: 3,29
rok produkcji: 2019
kategoria: film amatorski, fabularny, debiut

Kategoria film studencki (20)

tytuł filmu: „Tsantsa”
autor/współautorzy: Robin Lipo
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 30’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Mój dziwny starszy brat”
autor/współautorzy: Julia Orlik
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 13’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, animowany

tytuł filmu: „Cyborgy”
autor/współautorzy: Adam Żądło
klub filmowy/miejscowość: ASP w Krakowie
czas: 8’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, animowany

tytuł filmu: „Casting”
autor/współautorzy: Katarzyna Iskra
klub filmowy/miejscowość: Gdyńska Szkoła Filmowa
czas: 20’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Siostry”
autor/współautorzy: Michał Hytroś
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 20’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, dokumentalny, debiut

tytuł filmu: „Przygotowanie”
autor/współautorzy: Aleksandra Żabierek
klub filmowy/miejscowość: UAM Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu
czas: 7’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, inny

tytuł filmu: „Hunger”
autor/współautorzy: Michał Krajewski, Maria Novoseltseva
klub filmowy/miejscowość: Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
czas: 1’10’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, animowany

tytuł filmu: „Szczęście”
autor/współautorzy: Maciej Buchwald
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 23’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Pierwszy września”
autor/współautorzy: Aleksandra Skorupa
klub filmowy/miejscowość: Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
czas: 12’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Play”
autor/współautorzy: Piotr Sułkowski
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 13’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Wiki”
autor/współautorzy: Veronica Andersson
klub filmowy/miejscowość: Warszawska Szkoła Filmowa
czas: 29’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Klej”
autor/współautorzy: Mateusz Kowalski
klub filmowy/miejscowość: Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershoot
czas: 19’40’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Casting”
autor/współautorzy: Klaudia Kęska
klub filmowy/miejscowość: WRiTv UŚ w Katowicach
czas: 18’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, dokumentalny

tytuł filmu: „Elisabeth”
autor/współautorzy: Wojciech Klimala
klub filmowy/miejscowość: WRiTv UŚ w Katowicach
czas: 25’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Zamek”
autor/współautorzy: Tadeusz Kabicz
klub filmowy/miejscowość: WRiTv UŚ w Katowicach
czas: 22’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, dokumentalny

tytuł filmu: „Kiedy drzewa się uśmiechają”
autor/współautorzy: Marcin Arcimowicz
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 1’18’’
rok produkcji: 2019
kategoria: film studencki, animowany

tytuł filmu: „Baba Joga”
autor/współautorzy: Michalina Przewdzing
klub filmowy/miejscowość: AMA FILMACADEMY w Krakowie
czas: 30’
rok produkcji: 2019
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Wakacje”
autor/współautorzy: Filip Bojarski
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 15’30’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Tama”
autor/współautorzy: Natalia Koniarz
klub filmowy/miejscowość: WRiTv UŚ w Katowicach
czas: 22’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, dokumentalny

tytuł filmu: „Inside”
autor/współautorzy: Arkadiusz Powałka
klub filmowy/miejscowość: WRiTv UŚ w Katowicach
czas: 6’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk