ul. Puławska 61
02-595 Warszawa

OKFA

64. OKFA Zakwalifikowane filmy

PROTOKÓŁ
KOMISJI KWALIFIKACYJNEJ
64. OKFA – OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FILMÓW NIEZALEŻNYCH
IM. PROF. HENRYKA KLUBY
23-24 kwietnia 2018 r. – Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Komisja kwalifikacyjna 64. OKFA w składzie:
Aneta Kopacz – reżyserka i scenarzystka
Grzegorz Jaroszuk – reżyser i scenarzysta
Witold Kon – przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych

Po obejrzeniu 195 filmów postanowiła zakwalifikować do konkursu głównego 50 z nich:

Kategoria film niezależny (9)

tytuł filmu: „Bies”
autor/współautorzy: Błażej Kujawa
klub filmowy/miejscowość: Poznań
czas: 15’
rok produkcji: 2017
kategoria: film niezależny, fabularny

tytuł filmu: „Kurs”
autor/współautorzy: Kacper Anuszewski
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 19’
rok produkcji: 2017
kategoria: film niezależny, fabularny

tytuł filmu: „Klechdy”
autor/współautorzy: Paweł Łukomski
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 24’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Na drodze”
autor/współautorzy: Bartosz Nowacki
klub filmowy/miejscowość: Krakowska Szkoła Filmu
czas: 23’57’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film niezależny, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Tensity”
autor/współautorzy: Konrad Kultys
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 10’20’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, dokumentalny, debiut

tytuł filmu: „Koncert w wulkanie”
autor/współautorzy: Przemysław Wawrzyniak
klub filmowy/miejscowość: Leszno
czas: 20’17’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film niezależny, dokumentalny

tytuł filmu: „Wiosna”
autor/współautorzy: Barbara Szewczyk
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 15’41’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film niezależny, fabularny

tytuł filmu: „Wenus z Urbino”
autor/współautorzy: Michał Kucharski
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 4’46’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film niezależny, animowany

tytuł filmu: „Opiekunka”
autor/współautorzy: Anna Fam
klub filmowy/miejscowość: Fundacja Film Spring Open w Warszawie
czas: 8’9’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film niezależny, fabularny

kategoria film amatorski (24)

tytuł filmu: „Chwila z mamą”
autor/współautorzy: Konstancja Taraszka
klub filmowy/miejscowość: Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego
czas: 2’10’’
rok produkcji: 2016
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Trzask”
autor/współautorzy: Karina Gomółka
klub filmowy/miejscowość: Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego
czas: 2’2’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Ramki”
autor/współautorzy: Anna i Arkadiusz Borowscy
klub filmowy/miejscowość: Salon Animacji w Warszawie
czas: 6’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Mów mi Rico”
autor/współautorzy: Szymon Piegża
klub filmowy/miejscowość: Trzebinia
czas: 6’37’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „Inny”
autor/współautorzy: Arkady Barszcz
klub filmowy/miejscowość: Wodzisław Śląski
czas: 9’24’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Mag”
autor/współautorzy: Aleksander Salamon
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 13’59’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, dokumentalny, debiut

tytuł filmu: „Syzyfy”
autor/współautorzy: Jan Gruszka
klub filmowy/miejscowość: AKRF „Fosa” we Wrocławiu
czas: 4’30’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Test”
autor/współautorzy: Ewa i Paweł Piątek
klub filmowy/miejscowość: Runowo
czas: 14’34’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „Śniegi kosmosu”
autor/współautorzy: Tomasz Kowal
klub filmowy/miejscowość: Siechnice
czas: 30’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „ABI”
autor/współautorzy: Kacper Olszewski
klub filmowy/miejscowość: Stryków
czas: 2’45’’
rok produkcji: 2016
kategoria: film amatorski, animowany, debiut

tytuł filmu: „Zajęcia dodatkowe”
autor/współautorzy: Wawrzyniec Turowski
klub filmowy/miejscowość: Rypin
czas: 3’48’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, inny

tytuł filmu: „Ostatnie pożegnanie”
autor/współautorzy: Aleksander Czermiński
klub filmowy/miejscowość: Warszawa
czas: 13’43’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Obsesja”
autor/współautorzy: Rafał Waraczewski
klub filmowy/miejscowość: Bydgoszcz
czas: 30’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Sygnał”
autor/współautorzy: Kazimierz J. Bihun
klub filmowy/miejscowość: Kraków
czas: 9’40’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „Powracające sny”
autor/współautorzy: Waldemar Korzyb, Marzena Zajączkowska
klub filmowy/miejscowość: Poznań
czas: 6’36’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, dokumentalny, debiut

tytuł filmu: „Butterfly”
autor/współautorzy: Urszula Taraszka
klub filmowy/miejscowość: Legnicka Akademia Filmowa – Warsztaty Filmu Animowanego
czas: 1’44’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, animowany

tytuł filmu: „Pilot”
autor/współautorzy: Daniel Le Hai
klub filmowy/miejscowość: Łódź
czas: 15’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Droga powrotna”
autor/współautorzy: Mateusz Żegliński
klub filmowy/miejscowość: Szczecin
czas: 23’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „Postrzałek”
autor/współautorzy: Piotr Pluta
klub filmowy/miejscowość: Lublin
czas: 11’14
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Pan Nikodem”
autor/współautorzy: Agnieszka Korycka
klub filmowy/miejscowość: AKF „Sawa” w Warszawie
czas: 28’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Poza granicami”
autor/współautorzy: Agnieszka Majnusz
klub filmowy/miejscowość: Bytom
czas: 28’
rok produkcji: 2017
kategoria: film amatorski, dokumentalny, debiut

tytuł filmu: „Cofnąć czas na Karskiego”
autor/współautorzy: Kamil Adam Janko
klub filmowy/miejscowość: Tychy
czas: 21’41’’
rok produkcji: 2016
kategoria: film amatorski, fabularny

tytuł filmu: „Między brzegami”
autor/współautorzy: Jarosław Piskozub i Mikołaj Bielawski
klub filmowy/miejscowość: Bydgoska Kronika Filmowa
czas: 14’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, dokumentalny

tytuł filmu: „Republika Gosławicka”
autor/współautorzy: Jan Bobrowski, Sebastian Wałęsa
klub filmowy/miejscowość: AKF „Muza” w Koninie
czas: 28’49’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film amatorski, dokumentalny

Kategoria film studencki (17)

tytuł filmu: „Między nami”
autor/współautorzy: Maciej Miller
klub filmowy/miejscowość: Gdyńska Szkoła Filmowa
czas: 30’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, dokumentalny

tytuł filmu: „Bogdan i Róża”
autor/współautorzy: Milena Dutkowska
klub filmowy/miejscowość: WRiTV UŚ w Katowicach
czas: 15’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „In Touch”
autor/współautorzy: Marta Miaskowska
klub filmowy/miejscowość: Akademia Filmu i Telewizji w Warszawie
czas: 15’42’’
rok produkcji: 2018
kategoria: film studencki, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Pola”
autor/współautorzy: Edyta Rembała
klub filmowy/miejscowość: Gdyńska Szkoła Filmowa
czas: 20’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Fusy”
autor/współautorzy: Kordian Kądziela
klub filmowy/miejscowość: WRiTV UŚ w Katowicach
czas: 28’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Nic nowego pod słońcem”
autor/współautorzy: Damian Kocur
klub filmowy/miejscowość: WRiTV UŚ w Katowicach
czas: 25’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Świat Marysi”
autor/współautorzy: Katarzyna Ewa Żak
klub filmowy/miejscowość: WRiTV UŚ w Katowicach
czas: 20’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, dokumentalny, debiut

tytuł filmu: „Bajeczki na dobranoc”
autor/współautorzy: Marek Ułan-Szymański
klub filmowy/miejscowość: Warszawska Szkoła Filmowa
czas: 10’32’’
rok produkcji: 2016
kategoria: film studencki, dokumentalny

tytuł filmu: „Świt”
autor/współautorzy: Alex Katerynchuk
klub filmowy/miejscowość: Warszawska Szkoła Filmowa
czas: 25’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Ania”
autor/współautorzy: Dora Laszlo-Gulyas
klub filmowy/miejscowość: Warszawska Szkoła Filmowa
czas: 9’52’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Nielot”
autor/współautorzy: Nadia i Sara Szymańskie
klub filmowy/miejscowość: Warszawska Szkoła Filmowa
czas: 6’26’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, dokumentalny

tytuł filmu: „Heimat”
autor/współautorzy: Emi Buchwald
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 24’12’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Mleko”
autor/współautorzy: Urszula Morga
klub filmowy/miejscowość: Gdyńska Szkoła Filmowa
czas: 15’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny, debiut

tytuł filmu: „Sen o Warszawie”
autor/współautorzy: Mateusz Czuchnowski
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 15’40’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Raz dwa zero”
autor/współautorzy: Anna Pawluczuk
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 14’
rok produkcji: 2016
kategoria: film studencki, dokumentalny

tytuł filmu: „Endemit Albert”
autor/współautorzy: Zuzanna Sławińska
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 12’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, fabularny

tytuł filmu: „Na językach”
autor/współautorzy: Karolina Borgiasz
klub filmowy/miejscowość: Szkoła Filmowa w Łodzi
czas: 3’50’’
rok produkcji: 2017
kategoria: film studencki, animowany

Ponadto w Konkursie głównym 64. OKFA – poza preselekcją – znalazła się produkcja, która zwyciężyła w Przeglądzie Filmów Studenckich „Jedna Rolka” 2018 organizowanym przez stowarzyszenie Forum Kultury Audiowizualnej przy UAM w Poznaniu.

tytuł filmu: „Czarny kapelusz”
autor/współautorzy: Piotr Karolczak, Adam Unierzyski
klub filmowy/miejscowość: Poznań
czas: 5’
rok produkcji: 2016
kategoria: film amatorski, fabularny, debiut

Przed przystąpieniem do selekcji Komisja sprawdziła nadesłane filmy pod względem technicznym i formalnym. I tak do dalszej oceny nie dopuszczono filmów niespełniających warunków regulaminowych:

–  filmy przekraczające limit czasowy:
• „Dziurawa skarpeta na Emigracji”
• „Przejście przez czerń”
• „Wolni jeźdźcy”
• „Mentor”

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk