Drogi Jerzy!

W ostatnich tygodniach przychodzi pożegnać nam jeszcze jednego z naszych przyjaciół. Stworzony do działalności w ruchu filmowym, całkowicie poświęcony pracy z młodymi filmowcami.

Jerzy, przepraszam, że tak banalnie Ciebie pożegnam, cytatem, który znamy wszyscy, ale tak to właśnie miało miejsce między nami: tak niedawno żeśmy się spotkali a już pożegnania nadszedł czas……Poznałem Ciebie niedawno, 2 lata temu podczas uroczystości związanej z działalnością Waszego Klubu Filmowego. Miałem zaszczyt wręczyć Tobie złoty medal „UNICA” za Twoje osiągnięcia i działalność w Klubie Filmowym działającym przy Domu Kultury w Mikołowie. Jerzy, jeszcze raz gratuluję Tobie tego najważniejszego odznaczenia, które przyznaje najstarsza na świecie organizacja reprezentująca niezależne środowisko twórców filmowych. Dziękuję Tobie za rozmowy, otwartość i gościnę z jaką mnie wtedy przyjąłeś.

Od tego momentu kontaktowaliśmy się często, niestety tylko telefonicznie. Jerzy i ten ostatni Twój telefon do mnie w niedzielę!!! Przypadek? Pożegnanie?

Ostatnio razem wspominaliśmy naszego przyjaciela Witolda Kona, snuliśmy plany na najbliższą przyszłość i spotkanie w Koninie. Niestety nie uda nam się zrealizować naszych pragnień, porozmawiać o Twojej następnej pasji jaką było kolekcjonowanie zegarków.

Jerzy, tak szybko to życie przemija, dlatego dobrze, że są tacy ludzie jak Ty i próbują nadać temu wszystkiemu sens i otoczyć drugiego człowieka ciepłem i serdecznością! Mikołów zawsze będzie kojarzył mi się z Tobą i z Waszym pięknym jubileuszem. Przy okazji pozdrawiam Twoją rodzinę, środowisko artystyczne i wszystkich mieszkańców Mikołowa. Proszę przyjąć moje szczere kondolencje.

Spoczywaj w spokoju Jerzy !

Przewodniczący Federacji

Niezależnych Twórców Filmowych