W takich sytuacjach mówi się, że śmierć jest szokiem dla nas wszystkich. Brakuje nam słów, żeby nazwać tę chwilę inaczej. Witku, to był, jest i będzie szok dla nas wszystkich. Mamy nadzieję, że nadal będziesz nam pomagał w prowadzeniu tego dzieła, które w Twoim życiu odgrywało ogromne znaczenie. Dziękujemy Tobie za wszystko, będziemy o Tobie pamiętać i wspomagaj nas w miarę możliwości!

W dniu 20 lutego 2021r. o godzinie 11:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, odbył się Zjazd (sprawozdawczo-wyborczy) stowarzyszenia „Federacja Niezależnych Twórców Filmowych” z siedzibą w Warszawie, zarejestrowanego w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000156621, REGON 012822796.

Zjazd otworzył Wiceprzewodniczący Zarządu Federacji Jacek Adamczewski, który następnie poprosił wszystkich obecnych o powstanie, by uczcić minutą ciszy pamięć Witolda Kona, zmarłego niedawno, zasłużonego Przewodniczącego Zarządu Federacji.

W obliczu zaistniałej sytuacji dokonano wyboru nowego przewodniczącego i uzupełniono grono Zarządu Federacji. W wyniku jawnego głosowania nowym przewodniczącym „Federacji Niezależnych Twórców Filmowych” został Andrzej Przeździecki a do Zarządu dołączyli Marta Mielcarek i Ryszard Wojdak.

W czerwcu planujemy zwołać Zjazd Programowy Federacji na którym wspólnie zastanowimy się nad naszą przyszłością i przyszłością kina niezależnego w Polsce. Wszystkich Państwa już dziś zapraszamy a miejsce i dokładny termin będą podane między innymi na niniejszej stronie internetowej. Liczymy na Wasze pomysły, rady i uczciwą współpracę.

Andrzej Przeździecki

Zarząd Federacji Niezależnych Twórców Filmowych