ul. Puławska 61
02-595 Warszawa

Do udziału w konkursie zostało nadesłanych 146 filmów z 19 krajów (Bangladesz, Chorwacja, Egipt, Francja, Hongkong, Hiszpania, Indie, Irak, Iran, Irlandia, Jordania, Kanada, Niemcy, Palestyna, Polska, Rumunia, Ukraina, USA, Węgry), z których do konkursu zakwalifikowano 66 filmów z 13 krajów (Bangladesz, Chorwacja, Egipt, Francja, Hongkong, Hiszpania, Irak, Iran, Irlandia, Jordania, Palestyna, Polska, USA).

Filmy oceni jury 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka" w składzie: Maria Malatyńska (filmoznawca, krytyk filmowy), Lidia Duda (reżyser, dokumentalista), Andrzej Celiński (reżyser, operator filmowy, aktor, dramaturg), Aleksander Dyl (operator filmowy), Witold Kon (przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce).

Projekcje konkursowe rozpoczną się 30 stycznia 2020 roku w godzinach przedpołudniowych.

Uroczysta inauguracja festiwalu odbędzie się 30 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00, a uświetni ją koncert filmowo-musicalowy pt. "Od nocy do nocy" w wykonaniu Joanny Aleksandrowicz z zespołem i kwartetem smyczkowym.

31 stycznia 2020 roku odbywać się będzie dalsza część prezentacji konkursowych, a 1 lutego 2020 roku poznamy laureatów festiwalu.

1Lista filmów zakwalifikowanych
(w kolejności alfabetycznej miejscowości/państw)


The Sad Town - Mohammadmoein Maghami, Bangladesz


Między brzegami - Jarosław Piskozub, Mikołaj Bielawski, Bydgoszcz


Jeszcze porozmawiamy - Mateusz Buława, Bydgoszcz


Nieoczekiwane - Mateusz Buława, Bydgoszcz


Ikar - Daniel Le Hai, Bydgoszcz


Odyseusz - Daniel Le Hai, Bydgoszcz


Klub Kibiców Nie-zwykłych - Agnieszka Majnusz, Bytom


Sakreštan - Luka Klapan, Chorwacja


Pasja - Jakub Bartnik, Chybie


Test - Ewa i Paweł Piątek, Czarmuń


Tolek - Jowita Niemczyk, Ewa Piątek, Czarmuń


Poskładać czas - Rafał Makolądra, Dubienka


Coffin Decollete - Nancy Kamal, Egipt


Disparue - Joan Bentosela, Francja


Wind Humans - Florian Doidy, Francja


W drodze - Dominika Muniak-Sadej, Gorzów Wielkopolski


Małżeństwo z nakazu - Wiesław Zieliński, Gościejewo


Where you can't reach - Marc Nadal, Hiszpania


The Life - Anselmo Gómez, Hiszpania


Luna de Sangre Minera - Jaime García Parra, Hiszpania


Abseǹcia - Ramon Moreno Perez, Hiszpania


Stalingrado - Amaia San Sebastian, Hiszpania


Barquitos de Papel - Micky Flexas, Hiszpania


Semillas, un poema sobre la vida - Javier Mondragón Cazorla, Hiszpania


Edén - Rodrigo Canet, Hiszpania


Ladino story of A language - Timothée Weill, Hiszpania


Little thinks - Step Cheung, Hongkong


Toxic Relationship - Step Chenung, Hongkong


I don't know - Firas Sameer, Irak


Yes - Wahidy Kfri, Irak


Motherland - Baset Zandi, Iran


2 To 4 Watch - Ali Zarekar, Iran


Pure Gold - Rik Gordon, Irlandia


O Ludziach ze Starkowa - Daria Kokot, Jankowice


Hoyam - Tareq Baddar, Jordania


Love bomb - Łukasz Pallado, Katowice


Żeby wnuki wiedziały - Natalia Zduńczyk, Koło


Pod niebem - Marta Skiba, Kraków


Bilans nie jest wesoły - Kazimierz J.Bihun, Kraków


Pamięć - Emilia Jaworska, Legnica


Samolotem do Raju - Ewa Japola, Lublin


Żywot Stanika z Princoka - Henryk Latusek, Łaziska Górne


Mistrz - Henryk Latusek, Maria Baron, Szymon Bieniek, Damian Noga, Piotr Olpiński, Łaziska Górne


Dogrywka - Michał Stańczyk, Łódź


Amelia & Saturnin - Daniel Zagórski, Łódź


Wściekła samotność - Daniel Zagórski, Łódź


Bryła - Aleksandra Szczyrek, Majdan Królewski


Idealni - Sylwia Wartacz, Mielec


Somniatores - Krystian Kornel, Mierzyn


Wędrowiec - Tomasz Lisoń, Mikołów


Historia pewnej Miłości - Miłosz Majda, Olkusz


Ostatni guzik - Tomasz Rosak, Piotr Struczyk L.F., Oświęcim


Niemiec - Piotr Struczyk L.F., Oświęcim


Skazani za dobro - Barbara Daczyńska, Magdalena Plewa-Ould, Jarosław Wilczak, Oświęcim


9,99 - Bartosz Gajda, Oświęcim


Ghazal - Amjad Arafeh, Palestyna


Trumna - Piotr Kowalik, Suszno


Nikt - Domnik Czech, Szczecin


Wiara przyniosła górę - Wojciech Pecek, Tokarnia


Nasza mała ojczyzna - Grażyna Zielińska, Toruń


Vida - Bita Elahian, USA


Kopciuszek - Magdalena Sienicka, Warszawa


Złogi - Michał Pietrzak, Warszawa


Bez słów - Łukasz Groszkiewicz, Warszawa


Egzekucja pamięci - Gabriela Bania, Warszawa


Major Kwiatek - praca zespołowa, Warszawa