ul. Puławska 61

Zmarł Witold Kon

W amatorskim ruchu filmowym działał od 1982 roku. Inicjator i Dyrektor pierwszych dwunastu edycji Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Filmów Amatorskich (obecna nazwa: MFF "Dozwolone do 21"), pomysłodawca przyznawania nagrody roku FNTF. Był dyrektorem 53 i 65 Światowego Festiwalu Filmowego UNICA. Przez dwie kadencje wiceprzewodniczył FAKF, od 1993 roku przewodniczy Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. Nagrodzony Złotym Medalem UNICA. Pomysłodawca przyznawania Grand Off - Europejskich Nagród Filmowych Niezależnych. Zmarł 17.01.2021 Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 29 stycznia o godzinie 15.00 na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie (Wólka Węglowa) w kwaterze W X 8 rząd 4, grób 1.

Workshop odbędzie się w dniach 24.08 - 01.09. 2019. Jest to szansa dla młodych twórców filmowych,żeby stać się częścią wspólnoty UNICA.
Zainteresowani powinni mieć od 18 do 25 lat. Zapraszamy młodych raczej niezwiązanych ze szkołami filmowymi (ci maja już w jakiś sposób ukształtowany swój warsztat autorski)
. UNICA pokrywa połowę kosztów karty kongresowej (około 90 Euro) drugą połowę pokrywa kraj wysyłający kandydata albo on  sam
. Koszty dojazdu pokrywa uczestnik albo kraj wysyłający
. UNICA pokrywa koszty pobytu (nocleg, wyżywienie)
. Zajęcia prowadzą Dylan i Lazlo , bliźniacy, twórcy filmowi, właściciele własnej firmy produkcyjnej www.dyzlo.film.nl
. Młodzi autorzy powinni zabrać ze sobą kamerę z laptopem i oprogramowaniem.

Workshop dotyczy zaproszenia do Holandii. Zgłoszenia do 28 lutego!!!